lišta Titulní stránkaWaveriding
Jízda na vlnách rozkoše

Pradávná tantrická technika učí vědomě prožívat sexuální pocity. Podobě jako mnoho jiných tantrických technik je zaměřena na ovládání křečovitého stahování svalstva v oblasti genitálií, které vede u mužů k ejakulaci. Waveriding lze cvičit sám při sebelásce (tantrický výraz pro "masturbaci") nebo s partnerem.


chrám Jako dobrá příprava může posloužit pečlivé sledování průběhu vlastního orgasmu a křečovitých stahů svalstva s ním spojených - napočítat, kolik jich máte (literatura uvádí 7 až 30 kontrakcí).

Vlastní cvičení je skutečně jednoduché a příjemné. Postupně (ze začátku raději pomaleji) se sexuálně stimulujete a před bodem bez návratu - tedy místem, kdy pokračování ve stimulaci již vyvolá samovolné kontrakce, zastavíte. V tomto okamžiku je důležité si odpočinout - to lze provádět více způsoby - pro začátečníky jsou vhodné nejjednodušší technicky: pomalé a hluboké dýchání, uvolnění svalů po celém těle, zejména v oblasti pánve. Když vzrušení opadne pokračujete dál. Takto střídáte vlny stimulace a odpočinku.

Při cvičení s partnerem je velmi důležitá souhra: schopnost vytušit pocity partnera a mimoslovní komunikace. Většina párů si záhy vyvine vlastní terminologii gest typu: pomaleji, přitlačit, už ani pohyb, ... . Po nějaké době (aspoň 15 minut) si můžete role vyměnit.

Jestliže přepadnete spontánně přes vlnu do orgasmu a kontrakcí, nic si z toho nedělejte. Příště zdoláte více vln.

Pro Šivy (tak se říká v tantře mužům) je příjemné, když si mohou vybrat, zdali budou ejakulovat či ne. Tantra (podobně jako tao) obecně podporuje techniku injakulace - tedy vnitřního strávení vybuzené sexuální energie (i ejakulátu) - oproti ejakulaci. Jste-li zvyklí ejakulovat, můžete cítit v oblasti genitálií tlak a nepříjemné pocity, když tak neučiníte. Tlak způsobuje nahromaděná energie kolem Vajry (Vajra čti vadžra - tantricky penis). Pomoci může opět hluboké dýchání (nyní prudčeji, představte si že váš dech rozhání napětí v pánvi) a uvolnění svalstva.

Několik rad závěrem:

  • nikdy nepřerušujte započatý proces orgasmu
  • berte celé cvičení jako legraci a nehoňte se za výsledkem (dlouho oddálené vyvrcholení)
  • po celou dobu se snažte být 100% přítomni a vědomí